ENTOVEST İlaç Kimya ve Teknoloji Araştırma Merkezi San. Ve Tic. Ltd. Şti., bir grup şirketi olan ENTOSAV İLAÇLAMA İNŞ. TEM. Ve HİZ. İŞLT. SAN. TİC. LTD. Şirketi’nin kardeş firması olarak 2008 yılında Tuzla Kimya Sanayicileri Organize Sanayi Bölgesinde faaliyetine başlamıştır.

Faaliyetine başladığı günden bu yana sektörel yatırımcıların ihtiyacı olan biyosidal ürün ve bitki koruma ürünlerinin dünya standartlarında üretimini sağlamakta olan ENTOVEST, sektörün nitelikli üretim teknolojisi gelişimini sağlamaktadır. Kendi markalarının yanı sıra 10’dan fazla yerli firmaya ait 80’den fazla biyosidal ürünün ve Bitki koruma ürününün üretimi yapmaktadır. Bir teknoloji merkezi olarak kurulan ENTOVEST üretmekte olduğu tüm ürünleri kendisi formüle etmekte olup, yenilikçi ürünler üretmek için yeni ürünlere, AR-GE çalışmalarına ayırdığı işgücünü ve bütçeyi her geçen yıl artırmaktadır.

Kısa süre içerisinde faaliyet alanında başarılı bir noktaya ulaşan ENTOVEST, bünyesinde bulunan 20 çalışanı ile Sağlık Bakanlığı Biyosidal Ürünler Yönetmeliği ve Tarım Bakanlığı Bitki Koruma Ürünleri yönetmeliğine tam uyumlu olarak yıllık 1200 ton üretim kapasitesiyle sektörlere hizmet vermektedir.